wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od dokładnego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów typ płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz